پرش به

تصویر

سیستم های امنیتی

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
3 پاسخ برای این موضوع

نظرسنجی: سیستم های امنیتی (4 کاربر رای داده است)

ایا این موضوع ادامه پیدا کند ؟

1. اره خوشم امده خوبه :-) (3 رای [75.00%])

درصد آرا: 75.00%

2. برو بابا میخوای دزدی را بندازی ؟ (0 رای [0.00%])

درصد آرا: 0.00%

3. نظری ندارم والا چی بگم !!! (0 رای [0.00%])

درصد آرا: 0.00%

4. حالا بزار ببینیم چی میشه .. (1 رای [25.00%])

درصد آرا: 25.00%

رای مهمانان نمی توانند رای دهند

#1 ارسالی 24 اوت 2017 - 12:46

Hellish_PN
+1,137
  • Security Expert
  • Moderator
  • 309 ارسال
    Last Visit آوریل 06 2018 12:47
  • Slogan : همه جا هکر باش..
  • Country :
  • Name : Unknown

به نام خداوند بنی آدم اعضای یک پیکرند .... سر دو قرون پول به هم میپرند

با سلام امید وارم حالتون خوب باشه و اوکی باشید

خیلی وقته انجمن نیامدم ولی باز میام ... خیلی از تاپیکام داره خاک میخوره ولی میام باز...

یه مسئله ای که الان مطرحه امنیت فیزیکیه و شاید بگیم مهم تر از امنیت سایبریه ( امنیت 100 درصد چگونه بدست میاد؟ 2 حالت یا کامپیوتر نخری یا میخری روشن نکنی) در دوره آپلاس هم اگر دورشو دیده باشید اول امنیت فیزیکی رو مثال میزنه بعد سایبری

دوستان امنیت فیزیکی کامپیوتر مثلا میگم یه سری قفل و اینا هستن یه سری کول دیسک(نه فلش) میزنید به کامپیوتر باز میشه اینا تقریبا میشه گفت قفل سخت افزارین ولی ...

موضوع الان ما امنیت خونه ها... محل کار ها .. ماشین ها و ... ک مجهز به دزدگیرند

حالا

من اول در مورد خودشون و تجهیزات و قطعات داخلشون براتون میگم بعد میرسیم به تجزیشون و استفاده ... بخش بعدی دور زدن و نفوذ بهشونه و بعدشم تامین امنیتشون

ما مثلا میاییم میگیم که این خونه چشمی داره ... خو حرکت کنی میگیرت... مثلا مگنت داره .. دوره های باز کردن انواع قفلا و فلانم میزارم.. صبر کنید...

حالا نمیخواد زیاد دقت کنید ... دونه دونه..

ولی ما بحث نفوذشو پیش میکشیم ک امنیتشون مطرح کنیم... خب تا وقتی نفهمید چطوری میشه وارد خونه شد ک نمیدونی باید چیکر کنی که کسی نیاد تو خونت.

اول درباره دزدی صحبت میکنیم: یکی از مسائل بسیار قوی که در این باره هست اینه که یه دزد وقتی میاد تو خونه شما یا محل کار شما که اشنایی داشته باشه

مثلا کارگر امده تو خونتون کار کرده میدونه در پشتبوم چ امنیتی داره از کجا باز میشه میدونه راهرو هاش از کجا به کجا میرسه روش فرش هست یا نه که صدا در نیاد میدونه تجهیزات امنیتی دارید یا نه میدونه اگر دارید کجاست میدونه شما چه نوع ادمی هستید همش مسافرتید یا خونه ای و .....

پس اولین قدم در 95 درصد موارد یه دزدی وقتی اتفاق میفته که طرف شاسایی داشته باشه

و بعضی مواقع هم دزدا فامیلای اون طرفن .... خیلی پیش امده ...

بگذریم

اول میریم سراغ این دزد گیر ها خب ما یه دستگاه داریم که دستگاهه اسمشدزدگیره :/ توقع داشتی قسطنطنیه باشه ؟ خخخخخ

burglar_alarm.jpg

عکس بالا یه نمونه سیستم حفاتیه

حالا بعدا میگم داخلشو و اینا الان یکم دربارهش بدونیم

اول اینکه این سیستما دو نوع کار بری دارن یکی اینکه فقط آزیر بکشن بعد تشخیص دوم اینکه همزمان با آزیر زنگم بزنن...

حالا

این سیستما موقعی که بخوایید بخرید اگر کیت زنگ زدن رو خودش داشته باشه ک هیچ اگر نه که باید بخرید و معمولا با کابل تلفون خونه کار میکنن ....

پس یه نوع سیمکاری دارن یه نوع کابل تلفن خونه

باتریم ک میخورن معمولا 3 تا 5 ساعت نگه میداره ولی شما اکتفا نکنید ....

بعدش میرسیم به بحث اینکه کدومشون خوبن ؟

خب ببینید امنیت یک بانک باید چطوری باشه ؟

باید خیلی با دقت بالا و دارای کم ترین خطا و اشتباه باشه

حالا سیستمای بانکی جه مارکی انتخاب میکنن ؟

مارکای معروف اینه

1-paradox

2-hexa

3-silex

حالا بانکا کدومو انتخاب میکنن ؟ دومی ... خودمم نمیدونم چرا ولی خیلی خوبه ولی ولی ولی

ی دلیلی ک داره ب نظر خودم اینه دقتش عالیه

پارادوکس کاولیه دقتش فوق زیاده ولی هگزا ک دومیه عالیه دقتش

سومی هم که قدرتش خوبه ولی دور میشه زدش بعدا میگم بهتون

حالا ما اگر بخواییم اگر چشمی و سنسور های حساس به تکون و لرزش و دود و اتیشو و دما و مگنت و الااخر استفاده کنیم هر کدوم از اینا روی این زونا ست میشن

حالا وایسید بینم zone چیه ؟ در معنای لغت یعنی منطه (zone-hنیستا خخخخخ ) حالا مثلا شما یه چشمی ست میکنید رو زون 1و یه مگنت روی زون 2 حالا وقتی پیامک بده میزنه (خطر شناسایی شد زون 1) یعنی اگر زون1 که چشمیه توی آسپز خونه باشه میفهمی دزده از اونجا امده ... و الی اخر که سومی مثلا سگ خنگه و عذاب میکشید و مثلا همه دستگاه های بی سیم رو یه زون میزنه ولی بقیشون میشه تعریف کرد

و الی اخر

فقط میخواستم نظرتونو بدونم در باره این دوره و ی معرفی مختصر و جهت ادامه کار هم باید نظرتونو بفرمایید و اینکه اموزش توی بخش (وی ای پی ) باشه یا معمولی و تصمیم گیری زیر زمین تیم

امید وارم موفق باشید

نظر هرچی انتقاد پیشنهاد سلام در خدمتم

فعلا یاعلی

=========================================================

دوستان ما 7 تا قانون اساسی داریم تو Hack هیچوقت فراموش نکنید.

قانون شماره 1 = هیچ سیستمی امن نیست !(نبوده و نخواهد بود)

قانون شماره 2 = معمولا عملیات نفوذ اونطوری که می خواهید پیش نمی رود ولی انجام می شود !

قانون شماره 3 = یک هکر همیشه تلاش خود را می کند تا موفق شود .

قانون شماره 4 = توی فضای سایبری و غیر سایبری خوش بگذرون و توی هر دو فضا هکر باش !

قانون شماره 5 = یک هکر یا یک راه حل برای مشکل پیدا میکند و یا یک راه حل خلق میکند ! ! !

قانون شماره 6 = یک هکر هیچوقت جایی رو بدون دلیل Hack نمی کند !

قانون شماره 7 = دنبال اهداف غیر ممکن باش ! و سعی کن با انجامشون همه رو حیرت زده کنی!!!

قانون شماره 8 = همیشه اول خودتو Hack کن ..

#2 ارسالی 24 اوت 2017 - 11:33

sobi
+2
  • %0▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
  • Anonymous
  • 2 ارسال
    Last Visit سپتامبر 03 2017 09:17
  • Country :
  • Name : wyvern

سلام من تازه (همین الان)عضو سایت شدم مطالبش حرف نداره خواستم یه تشکر کنم از تمام عزیزانی که \ست میزارند و اطلاعاتشون رو در اختیار دیگران میگذارند و تشکر ویژه که ان قدر خوب و از صفر مطالبو میزارید هر چند من از بعضی هاش سر در نمیارم ولی خوب علاقه خاصی دارم چون میخاستم برم کلاس های ceh یا میگفتند سنت کمه یا باید دورهی نت ورک و کالی لینوکس هم بیای وووو اما من علاقه دارم به مطالب سایتتون و میخام یک هکر قانونمند بشم هر چند خیلی از چیزایی که میگید رو نیفهمم یه خواهش هم که دارم میشه به من کمک کنید که با این که تازه کارم (17سالمه) و هیچی نمیدونم از کجا های سایتتون به ترتیب اسفاده کنم به عبارتی میخام الفبا رو یاد بگیرم و اینکه میشهیه توضیحی بدید کانفینگ چیه یا sentryبرای چی استفاده میشه

متشکر ممنون از سایت به این باحالی

#3 ارسالی 24 اوت 2017 - 11:40

mahyar
+157
  • %70███████▒▒▒
  • Defacer
  • 76 ارسال
    Last Visit 2 هفته قبل
  • Country :

سلام

لطفا سوالات و آموزش ها را از این تاپیک دنبال کنید و توی این تاپیک اسپم ندید

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

#4 ارسالی 24 اوت 2017 - 11:45

sobi
+2
  • %0▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
  • Anonymous
  • 2 ارسال
    Last Visit سپتامبر 03 2017 09:17
  • Country :
  • Name : wyvern

ببخشید نمیدونستم

ممنون

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است