پرش به

تصویر

سوال درمورد هک شدن کامپیوتر

هک شدن

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2 پاسخ برای این موضوع

#1 ارسالی 07 اوت 2017 - 10:29

dedsec
+0
  • %0▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
  • Anonymous
  • 2 ارسال
    Last Visit اوت 08 2017 12:19
  • Country :
  • Name : Aiden Pearce

به نام خدا

سلام

یه سوال داشتم من یه فایل مشکوک رو باز کردم و الان شک دارم که ویروس بوده یا نه درضمن اون فایل رو توی یوزر دیگه ویندوز تست کردم و اون اکانت رو الان پاک کردم

ایا ممکنه که اون فایل از اون یوزر باعث Hack شدن این یوزر بشه ؟

درضمن با یه بات فایل رو اسکن کردم avast و kaspersky و بعضی انتی ویروس ها چیزی نشون ندادن اما McAfee اونو Artemis!2501913A380C تشخیص داده و انتی ویروس ماکروساخت هم TrojanDownloader:MsIL/Banload.Am تشخیص داده همینطور BitDefander اون رو Trojan.GenericKD.5736526 تشخیص داده ایا ممکنه بخاطر کار نرم افزار که کرک بوده این تشخیص رو داده باشن؟

و از کجا میتونم بفهمم که پی سی Hack شده ایا راهی داره؟

ممنون میشم کسی جواب بده لطفا جواب بدید مهمه :(:154fs232528::154fs232528::(

#2 ارسالی 07 اوت 2017 - 11:01

dedsec
+0
  • %0▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
  • Anonymous
  • 2 ارسال
    Last Visit اوت 08 2017 12:19
  • Country :
  • Name : Aiden Pearce

لطفا اگه میدونید جواب بدید خیلی مهمه :(

#3 ارسالی 07 اوت 2017 - 11:32

Danger BoY
+2,700
  • Attacker
  • VIP
  • 536 ارسال
    Last Visit 6 ساعت قبل
  • Slogan : My enemies have to sit for my Progress movie review
  • Country :
  • Name : Unknown

سلام خدمت شما

خیلی بهتر بود که درجه Risk فایل مشکوک رو هم میگفتید ولی باز هم درمورد این که آیا اماکنش هست که سیستم شما Hack شده باشد باید بگم که خیر احتمالش خیلی کمه با تعریفاتی که شما کردید و توضیحاتتون ولی اگر باز هم شک دارید ابتدا Ctrl + Alt + Delete رو فشار بدید سپس وارد قسمت windows task manager بشوید و در قسمت سربرگ ها به گزینه Processes وارد شوید در اینجا برنامه ها و فایل هایی که همان لحظه در سیستم شما در حال اجرا هستند رو نمایش میدهد . به دنبال اسم فایل مشکوک بگردید و اگر احیانا پیدایش کردید انتخابش کنید و روی گزینه end process بزنید و در نهایت از روی سیستم خود پاکش کنید ... اما بهتر هست که شما یک آنتی ویروس خوب و قوی روی سیستم خودتون داشته باشید و هر از گاهی سیستم خودتون رو یک Scan کامل بکنید برای پیشگیری از نفوذ به سیستم و ...

درمورد سوال دومتون که از کجا متوجه بشوید هر سیستم Hack شده معمولا یک سری نشانه ها دارد از قبیل :

1- حرکت های ناگهانی و مشکوک موس شما
2- باز و بسته شدن ناگهانی فایل ها و فولدرهای مختلف یا اجرا شدن ناگهانی موزیک و فیلم و... روی سیستم شما
3- نصب شدن برنامه های مشکوک روی سیستم شما که خودتان اون هارو نصب نکردید
4- خاموش شدن و ریستارت ناگهانی سیستم شما بدون دخالت شما که معمولا برای اجرای ویروس های خاص در ریجستری ویندوز به کار میروند
5- قرار گرفتن بعضی از اطلاعات و عکس های شما در فضای اینترنت ( که در موارد خیلی خاص پیش میاد )

و یکسری نشانه های دیگر که این موارد بالا در اکثر موارد دیده میشود

البته باز هم میگم که احتمال Hack شدن سیستم شما با تعریفاتی که شما کردید پایین هست ولی باز هم یک scan کامل با یک آنتی ویروس خوب و قوی مثل node32 ضرری ندارد ...
موفق باشید

سوالی بود پ.خ کنید

image.gif
Iranonymous Security Team

++++++++++++++++++++++++++++++++
icon3.png

همچنین به هک شدن نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی

رفتن به اول صفحه | Back To UP